2418/923
Seks stole af palisander, betrukket i sæde med gråbrunt nistret uld. Udført hos Randers Møbelfabrik. 1960'erne. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Limrester. Falmet.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
9 bud