2420/​153

Samling årsskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde, bestående af: 1×1973, 1×1976, 3×1978, 2×1979, 3×1980, 3×1982, 5×1983, 3×1984, 3×1985, 4×1986, 4×1987 og 4×1988. Georg Jensen. Vægt 1600 g. (36)

Proveniens: Danske Bank

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

14 bud

Tidspunkt Byder Bud
862281 (Autobud) 6.000 DKK
1090461 5.500 DKK
862281 (Autobud) 5.000 DKK
2354 5.000 DKK
862281 (Autobud) 3.600 DKK
66481 3.400 DKK
862281 (Autobud) 2.700 DKK
608489 2.600 DKK
862281 (Autobud) 2.500 DKK
608489 2.400 DKK
862281 2.300 DKK
274699 2.200 DKK
179826 2.100 DKK
1083952 2.000 DKK