2420/​98

Louis XVI kommode af mahogni, front med tre skuffer, flankeret af kannelerede kvartsøjler, udskåret med tandsnit samt skuffer med profilerede kanter. 18. årh. H. 68,5. B. 87. D. 45.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Få mindre finerskaber.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

16 bud

Tidspunkt Byder Bud
295256 (Autobud) 2.500 DKK
857597 2.400 DKK
295256 2.300 DKK
857597 2.200 DKK
815779 2.100 DKK
295256 (Autobud) 2.000 DKK
815779 1.950 DKK
295256 (Autobud) 1.900 DKK
815779 1.850 DKK
295256 (Autobud) 1.800 DKK
815779 1.750 DKK
295256 (Autobud) 1.700 DKK
815779 1.650 DKK
295256 (Autobud) 1.600 DKK
815779 1.550 DKK
295256 1.500 DKK