2418/970
Dansk design
Justérbar bordlampe og væglampe af messing, rød- og sortlakeret metal. 1950–60'erne. H. 30 og 25. L. 52. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Væglampe med bule og manglende skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt