2420/102
Samling nøgler, beslag, lysarme og pyntesøm af jern, messing og bronze. Hovedsagligt 15.-18. årh. L. 3,5–21,5. (27)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rust, buler, ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
26 bud
101392 | ||
36791 | ||
101392 (Autobud) | ||
36791 | ||
101392 (Autobud) | ||
36791 | ||
101392 (Autobud) | ||
36791 | ||
101392 | ||
36791 | ||
101392 (Autobud) | ||
36791 | ||
101392 (Autobud) | ||
36791 | ||
101392 (Autobud) | ||
36791 | ||
101392 | ||
36791 (Autobud) | ||
101392 | ||
36791 | ||
101392 (Autobud) | ||
36791 | ||
101392 (Autobud) | ||
36791 | ||
101392 | ||
849307 |