2418/948
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
“Christiansborg”. Et par væglamper af messing med skærme af opalglas, samt ekstra skærm, omløber og stel af messing. Udført hos Louis Poulsen. H. 24. D. 24. (5)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte mindre kantkak. Ekstra stel med manglende dele. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud