2420/218
To hovedvandsæg af sølv i form af leddelte fisk, ét med utydelig stempel samt gemme af udskåret birkerod. 19. årh. L. 5–12 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
33 bud
827083 | ||
916501 | ||
827083 | ||
310622 | ||
827083 | ||
916501 | ||
310622 | ||
916501 | ||
310622 | ||
916501 (Autobud) | ||
310622 | ||
916501 (Autobud) | ||
310622 | ||
916501 | ||
310622 | ||
916501 (Autobud) | ||
310622 | ||
916501 | ||
310622 (Autobud) | ||
916501 | ||
310622 | ||
875139 | ||
916501 (Autobud) | ||
875139 | ||
916501 | ||
940421 | ||
916501 | ||
958590 | ||
827083 | ||
948426 | ||
804502 | ||
1145954 | ||
940187 |