2420/187
Vaseformet hovedvandsæg af sølv prydet med røde flusser. Utydelig mesterstempel. 19. årh. H. 10,5 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Buler. 1 medaljonglad revnet. Gravering i bunden. Skævheder.
Vurdering
Hammerslag
7 bud
898144 | ||
827083 | ||
898144 | ||
827083 | ||
898144 | ||
827083 | ||
898144 |