2420/​187

Vaseformet hovedvandsæg af sølv prydet med røde flusser. Utydelig mesterstempel. 19. årh. H. 10,5 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Buler. 1 medaljonglad revnet. Gravering i bunden. Skævheder.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

7 bud

Tidspunkt Byder Bud
898144 1.300 DKK
827083 1.250 DKK
898144 1.200 DKK
827083 1.150 DKK
898144 1.100 DKK
827083 1.050 DKK
898144 1.000 DKK