2420/746
Ansgar Elde (f. 1933, d. Savona 2000, svensk/italiensk kunstner)
To relieffer. Én sign. Elde - 92, den anden utydeligt sign. og dateret. Delvist dekoreret og glaseret lertøj monteret på træ. Dia. 12,5 og 11. (2)
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Original stand. Stødmærker/afskalninger på træ på største relief. Enkelte brændingsrevner.
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt