2420/222
Sauceskål af sølv, ligeknækket, indvendig forgyldt. L. Berth, Københavns bymærke 1928. Vægt 425 g. H. 10 cm. L. 20 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
1 bud
605616 |