2420/​222

Sauceskål af sølv, ligeknækket, indvendig forgyldt. L. Berth, Københavns bymærke 1928. Vægt 425 g. H. 10 cm. L. 20 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
605616 1.500 DKK