2419/521
Bent Knudsen (f. Fredericia 1924, d. Kolding 1997)
Kvadratisk gæstebog af sterlingsølv med udskiftelig blok og bagside af ruskindsbeklædt kobber. Udført ca. 1970. Vægt inkl. bagside ca. 1562 g. 25×25.
Proveniens: Tidligere i Anni og Bent Knudsens private eje.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
8 bud