2420/154
Et par danske barokstager af messingmalm, balusterformede stammer på firsidede fodstykker, hævede på fire lave fødder. 18. årh. H. 22 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Farveforske stammer/fodstykker. Reparation på hjørne af fodstykke samt udskiftning af en fod.
Vurdering
Hammerslag
20 bud
829754 | ||
308948 | ||
829754 (Autobud) | ||
308948 | ||
829754 (Autobud) | ||
308948 | ||
829754 (Autobud) | ||
308948 | ||
829754 | ||
1990 | ||
164145 (Autobud) | ||
1990 | ||
164145 | ||
1990 (Autobud) | ||
164145 | ||
1990 (Autobud) | ||
857597 | ||
1990 | ||
857597 | ||
164145 |