2419/591
Per Lütken (f. 1916, d. 1998)
“Dråben” og “Safir”. Fem vaser af transparent mosgrønt og blåviolet glas. To dråbeformede vaser af transparent mosgrønt glas. Sign. monogram, hhv. 15440 og 15471. Udført og sign. hos Holmegaard. H. hhv. 16 og 24,5. Samt tre flaskeformede vaser af hhv. mosgrønt og blåviolet glas. Udført og sign. hos Holmegaard, 290064 og 17796. H. 21,5 og 21,7. (5)
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker. Smuds indvendigt.
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt
27 bud
939977 | ||
102054 | ||
939977 | ||
102054 (Autobud) | ||
939977 | ||
102054 (Autobud) | ||
939977 | ||
102054 (Autobud) | ||
939977 | ||
102054 (Autobud) | ||
939977 | ||
102054 | ||
939977 | ||
102054 | ||
939977 | ||
910142 (Autobud) | ||
939977 | ||
910142 (Autobud) | ||
939977 | ||
910142 (Autobud) | ||
841483 | ||
910142 (Autobud) | ||
841483 | ||
910142 (Autobud) | ||
841483 | ||
910142 | ||
102054 |