2420/248
Miniatureportræt af Napoleon Bonaparte. Utydelig signatur. Olie på porcelæn. 19. årh.s anden halvdel. Samtidig ramme af forgyldt træ og gesso. Portræt 6×5 cm. H. ramme 18 cm.
Proveniens: Orebygaard.
Minimal aldersslitage.
Vurdering
Hammerslag
1 bud
999663 |