2419/792
Vase af stentøj med grenornamentik i relief. Dekoreret med lys grøn glasur. Udført og stemplet hos Saxbo, Danmark, 241. Udført 1937–1949. H. 9.
Enkelte overfladeridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
3 bud