2420/​92

Bombéformet kommode af nøddetræ og forgyldt træ, rigt prydet med skæringer i i form af blomster og bladværk, plade af marmor. Rokokoform. 20. årh.s begyndelse. H. 77. B. 73. D. 53.

Finérskader. Ridser og mærker. Brugsslitage.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

22 bud

Tidspunkt Byder Bud
801947 (Autobud) 1.650 DKK
998214 1.600 DKK
801947 (Autobud) 1.550 DKK
998214 1.500 DKK
801947 (Autobud) 1.450 DKK
998214 1.400 DKK
801947 (Autobud) 1.350 DKK
998214 1.300 DKK
801947 (Autobud) 1.150 DKK
998214 1.100 DKK
801947 (Autobud) 1.050 DKK
998214 1.000 DKK
801947 950 DKK
998214 900 DKK
801947 850 DKK
1133263 (Autobud) 800 DKK
801947 750 DKK
1133263 480 DKK
100994 460 DKK
1133263 440 DKK
804981 420 DKK
998214 400 DKK