2418/930
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Entrékommode samt spejl af eg. Model 394 og model 148. Udført hos Aksel Kjersgaard. H. 52. B. 118. D. 36 og 120×76. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte vandskjolder.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
3 bud