2420/​80

Sæt på fem danske Louis XVI stole af mørkpoleret bøg, heraf en armstol, sæder betrukket med patineret cognacfarvet læder. 18. årh.s slutning. (5)

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. En stol med reparationer på sæde.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

13 bud

Tidspunkt Byder Bud
857266 (Autobud) 1.800 DKK
1113666 1.750 DKK
857266 (Autobud) 1.700 DKK
162894 1.650 DKK
857266 (Autobud) 1.600 DKK
162894 1.550 DKK
857266 (Autobud) 1.300 DKK
162894 1.250 DKK
857266 (Autobud) 1.200 DKK
162894 1.150 DKK
857266 (Autobud) 1.100 DKK
162894 1.050 DKK
857266 1.000 DKK