2419/​959

Ubekendt design

Fritstående arkivskab af eg, front med jalousilåge bag hvilken udtræksbakker. 1920–30'erne. H. 122. B. 93. D. 45.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre revner og afslag i træet. Nøgle medfølger.

Moderne kunst og design, 7. maj 2024

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

5 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 2.200 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK