2419/959
Ubekendt design
Fritstående arkivskab af eg, front med jalousilåge bag hvilken udtræksbakker. 1920–30'erne. H. 122. B. 93. D. 45.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre revner og afslag i træet. Nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
5 bud