2420/​284

Skål af hamret sølv dekoreret med perlestaff samt bølget mønster i let relief. Guardein Christian Frederik Heise, 1920. Vægt ca. 475 g. Diam. 19,5. H. 10.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

14 bud

Tidspunkt Byder Bud
1113666 2.300 DKK
1060917 2.200 DKK
1113666 2.100 DKK
1060917 (Autobud) 2.000 DKK
1113666 1.950 DKK
1060917 (Autobud) 1.900 DKK
1113666 1.850 DKK
1060917 (Autobud) 1.800 DKK
1113666 1.750 DKK
1060917 (Autobud) 1.700 DKK
875139 1.650 DKK
1060917 1.600 DKK
818051 1.550 DKK
828522 1.500 DKK