2420/​696

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Komposition fra “Jubilæumsserien”. Sign. Jorn 63, 8/50. Udgivet af Galerie Birch, København. Trykt hos Permild & Rosengreen, København. Litografi i farver. Lysmål 45×61.

Litteratur: Van de Loo, nr. 254.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.

Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Fugtpletter på passepartout.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

24 bud

Tidspunkt Byder Bud
1114010 6.000 DKK
1082982 5.500 DKK
846871 5.000 DKK
806575 4.800 DKK
1082982 4.600 DKK
806575 (Autobud) 4.400 DKK
1082982 4.400 DKK
806575 (Autobud) 4.200 DKK
1082982 4.000 DKK
806575 (Autobud) 3.800 DKK
1137135 3.600 DKK
806575 (Autobud) 3.400 DKK
1137135 3.200 DKK
806575 (Autobud) 3.000 DKK
1137135 2.900 DKK
806575 (Autobud) 2.800 DKK
1137135 2.700 DKK
806575 (Autobud) 2.600 DKK
1137135 2.500 DKK
806575 (Autobud) 2.400 DKK
1137135 2.300 DKK
806575 (Autobud) 2.200 DKK
576 2.100 DKK
806575 2.000 DKK