Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition fra “Jubilæumsserien”. Sign. Jorn 63, 8/50. Udgivet af Galerie Birch, København. Trykt hos Permild & Rosengreen, København. Litografi i farver. Lysmål 45×61.
Litteratur: Van de Loo, nr. 254.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Fugtpletter på passepartout.
24 bud
1114010 | ||
1082982 | ||
846871 | ||
806575 | ||
1082982 | ||
806575 (Autobud) | ||
1082982 | ||
806575 (Autobud) | ||
1082982 | ||
806575 (Autobud) | ||
1137135 | ||
806575 (Autobud) | ||
1137135 | ||
806575 (Autobud) | ||
1137135 | ||
806575 (Autobud) | ||
1137135 | ||
806575 (Autobud) | ||
1137135 | ||
806575 (Autobud) | ||
1137135 | ||
806575 (Autobud) | ||
576 | ||
806575 |