2420/558
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“CH 36”. Sæt på fire spisebordsstole af eg. Sæde med flettet papirgarnflet. Formgivet 1962. Udført hos Carl Hansen & Søn. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre revner i træet. Papirgarn med pletter og smuds.
Vurdering
Hammerslag
6 bud
1136899 (Autobud) | ||
947995 | ||
1136899 | ||
903520 | ||
1136899 | ||
947995 |