2420/​140

Dansk Louis XVI spejl i ramme af delvist forgyldt mahogni, udskåret med blomster, bladværk og svanehals samt kanneleringer. 18. årh.s slutning. H. 139. B. 61.

Manglende ornament ved top samt fod på urne. Spejlglasset anløbent. Mindre afskalninger. Revner i træet. Falmet. Brugsslitage. Ridser og mærker.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

17 bud

Tidspunkt Byder Bud
162894 1.800 DKK
805635 1.750 DKK
162894 1.700 DKK
805635 1.650 DKK
162894 1.600 DKK
805635 1.550 DKK
162894 1.500 DKK
100994 1.450 DKK
162894 1.400 DKK
805635 1.350 DKK
100994 (Autobud) 1.300 DKK
162894 1.250 DKK
100994 (Autobud) 1.200 DKK
162894 1.150 DKK
100994 1.100 DKK
805635 1.050 DKK
100994 1.000 DKK