2420/359
En regence stage af sølv, balusterformet stamme på profileret, firsidet fodstykke. Mester Jens Christensen, København 1731. Samt senere/ustemplet stage af sølv i identisk design. Vægt ca. 465 g. H. 17. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
1 bud
1990 |