2420/554
Maarten Baas (f. 1978)
“Smoke”. Tre armstole af brændt træ og epoxyresin, betrukket med sort skind. Udført og delvist mærket hos Moooi. (3)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Den ene stol med revne i skind bagpå.
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt