2420/28
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
Skibets ankomst ventes. Sign. Em. A. Petersen. Olie på lærred. 47×67.
Intet at bemærke. Rammen vrider.
Eftersyn
Fra
i
Aarhus
Vurdering
Dette emne er udgået