2420/245
Russisk ikon med fremstilling af Skt. Barbara. Tempera på træpanel. 19. årh. 28×21 cm. Tilhørende og original rizza af sølv medfølger; utydeligt mestermærke, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. Denne senere monteret med anden bagbeklædning. (2)
Ikon: Afskalninger (i særdeleshed nederst), samt mindre mærker, ridser, reparationer og retoucheringer. Rizza: Mindre aldersslitage.
Vurdering
Hammerslag
15 bud
1130563 | ||
1113666 | ||
830118 | ||
1113666 | ||
977761 (Autobud) | ||
1113666 | ||
977761 (Autobud) | ||
1113666 | ||
977761 (Autobud) | ||
1128118 | ||
977761 (Autobud) | ||
1128118 | ||
977761 | ||
912868 | ||
977761 |