2419/931
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et par sideborde af palisander. Model 162. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. 1960'erne. H. 50 og 50,5. L. 58,5. B. 35,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser, mærker og skjolder.
Vurdering
Hammerslag
1 bud